Категорія: Громадська думка

Переглядів: 92

ПРО РІВЕНЬ КУЛЬТУРИ ПЕРЕВЕЗЕННЯ ПАСАЖИРІВ У ГРОМАДСЬКОМУ ТРАНСПОРТІ м. УЖГОРОД

thumb-item-523x340-030cГО «Агенція досліджень «Карпатія» завершила експеримент, метою якого було дослідити рівень культури перевезення пасажирів у громадському транспорті м. Ужгород. Цього разу до уваги бралися виключно великогабаритні автобуси – нові «Електрони». Як відомо, вони курсують двома найдовшими маршрутними лініями: № 18 – ТЦ «Епіцентр» – УжНУ (11, 97 км) і № 20 – Пл. Корятовича – Речовий ринок (8, 9 км).
КОРОТКО ПРО ДЕЯКІ РЕЗУЛЬТАТИ.
ДЕКІЛЬКА ПОЗИТИВНИХ МОМЕНТІВ: Графік переважно стабільний. Рух транспорту можна відслідкувати в інтернеті. Інтервал наближений до ідеалу, тобто відставання від графіку є не значні.
Попри завантаженість деяких вулиць автобус рухається доволі динамічно. В середині автобусів комфортно для всіх категорій пасажирів, постійно працює система оголошень та відеофіксації. Якісно подається інформація про наступні зупинки та про оплату проїзду. Вартість квитка 5 грн. Для права проїзду достатньо оплатити проїзд у водія. Водії професійно виконують свою роботу та майже бездоганно обслуговують пасажирів. Надання відповідних послуг в цілому варто оцінити позитивно (8 з 10 балів).
НЕГАТИВНІ МОМЕНТИ: Як часто буває, головні негативні враження складає людський фактор. Це стосується як сторони, яка надає соціальні послуги, так і тих, хто їх отримує. Водії, здійснюючи маневр на зупинку, не завжди використовують технічні можливості наближення до місця посадки, де очікують автобус пасажири. Це ускладнює рух автомобілів або взагалі призводить до заторів позаду автобуса, що зупинився. Така ситуація також ускладнює можливість підходу пасажирів до автобусу під час посадки, які змушені проходити неочищені місця зупинки (у даному випадку сніг), або ж залиті водою вибоїни. Вихід пасажирів на проїзну частину також в цій ситуації створює для них зайву небезпеку.
Культура пасажирів також складає двояке враження. Щодо поведінки в середині автобуса виникає зауваження стосовно того, що пасажири не завжди звертають увагу на таблички з інформацією про місця для інвалідів. Другий момент стосується того, що пасажири, оплативши проїзд, не завжди беруть квиток у водія, що унеможливлює контроль за подальшим надходженням плати в бюджет міста, а дозволяє скористатися коштами на свій розсуд (водій/перевізник). Водії, натомість, не змушують пасажирів брати квиток після оплати, а в деяких випадках, коли пасажир просить його, не охоче виконують цю дію.
Це при тому, що в автобусі регулярно наголошується про штраф вартістю у 100 грн за безбілетний проїзд. Однак, перевірити у пасажирів наявність квитка не передбачено, оскільки такі контролери відсутні й, очевидно, не плануються через «зайві» витрати на оплату їх праці та інший «інтерес» перевізника.
ВИСНОВКИ: Загалом введення в дію названих маршрутів має беззаперечне позитивне значення. Це полегшує трафік пасажироперевезення по всьому периметру міста. Однак негативним фактом залишається рівень культури обслуговування пасажирів і самої поведінки останніх. Вважаємо, що наявність контролерів у автобусах сприяло б росту культури пасажирів, водіїв і кращого наповнювання бюджету міста. Адже тривала боротьба ужгородців велася саме за це, і видається призупинилася на цьому рівні.
Тому, своїм дослідженням ми закликаємо пасажирів до громадської культури й самовідповідальності та зайвий раз повторимо оголошення, яке звучить щоразу в автобусі: «Шановні пасажири! Просимо придбати квиток за проїзд у водія! Штраф за безбілетний проїзд – 100 грн!». А від себе добавимо: оплативши плату за проїзд – візьміть квиток у водія! Зробимо наше місто кращим!!!

Дослідна лабораторія ГО «Агенція досліджень «Карпатія»

Агенція досліджень «Карпатія»: «Дезінформація шкодить протидії расово-національній дискримінації в українських регіонах! Закарпаття – територія миру і злагоди!»

0001Громадська організація «Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія» ініціює створення громадської просвітницько-інформаційної платформи «STOP дезінформації! Ні расово-національній дискримінації та антисемітизму», яка спрямована на боротьбу з проявами дезінформації в засобах масової інформації в Україні та сусідніх державах, а також на виховання в учнівсько-студентської молоді, внутрішніх переселенців, біженців, іноземних гостей, інших громадян ключових принципів расово-національної толерантності, терпимості й взаємоповаги, що є засадничою умовою формування громадянського суспільства.

Продовження

«Корупція і далі зло!?» – діагноз ставить громада

stop_corruptionАгенція «Карпатія» завершила соціологічне дослідження, метою якого було виявлення громадської думки серед закарпатців з приводу рівня корупції й хабарництва в Україні. Анкетування було репрезентативним та он-лайн. Результати в цілому мало чим різняться й відображають реальну картину сьогодення. Очевидно, що відповіді респондентів були викликані затяжною системною кризою й небажанням еліт здійснювати найактуальніші реформи в державі. Разом з тим, опитування довело, що корупція є “Злом №1” в Україні та її подолання безпосередньо впливає на прогрес у суспільно-політичних змінах.

Про це свідчать відповіді на ввідне запитання «Як Ви можете охарактеризувати своє ставлення до нинішньої української політики?». Більшість опитаних (33,5%) відчувають розчарування, 26,8% респондентів – байдужість, а ще 17,4% – злість. На перший погляд такі показники можливо виявилися неочікуваними, однак очевидним є зростаюче невдоволення громадян життям у країні. При цьому, респонденти брали до уваги й те, що ведеться війна на сході України, що безперечно впливає на загальний стан справ. Однак і за таких умов дії політиків не викликають задоволення. Разом з тим, 11,4% опитаних нормально ставляться до нинішньої української політики. Ще у 1,9% політика в державі викликає гордість, а у 1,4% – навіть захоплення. 7,6% опитаних не спромоглися однозначно дати відповідь на запитання.

Цікаво далі. Звучало запитання «Як Ви оцінюєте рівень хабарництва в Україні за останній рік?». Підраховані дані говорять, що «віз і нині там». 55,4% опитаних упевнені, що хабарництво залишилося на попередньому рівні. З достатньо великим відривом відстає показник зменшення рівня хабарництва – у цьому переконані 14,1% респондентів, а ще 4,7% вважають, що рівень суттєво зменшився. Однак 11,4% опитаних навпаки говорять про значне збільшення хабарництва в українському суспільстві, а ще 8,2% – про несуттєве збільшення рівня хабарництва. 6,2% опитаних не змогли дати чітку відповідь (важко відповісти).

На запитання про можливості подолання корупції як ганебного явища в Україні респонденти відповіли досить песимістично: 42,4% вважають, що корупцію подолати неможливо, 31,2% думають, що корупцію можна подолати, але для цього потрібен тиск громадянського суспільства, а 18,8% переконані, що корупцію можна подолати, але для цього потрібна політична воля еліти. 7,6% опитаних не змогли однозначно відповісти на це питання.

Головною причиною корупції в Україні опитані називають низьку заробітну плату й соціальну незахищеність населення – 37,5%. Майже поруч розмістилися показники низького рівня правової культури і законослухняності (25,8%) та неефективності законодавства й державного управління (21,4%). 8,4% опитаних вважають, що корупцію породжує відсутність віри в Бога.

Одночасно, одним із правових механізмів унеможливлення корупційних дій громадянами розглядається реалізація тези «Не можеш довести походження майна – Ти злочинець». Її підтримують 59,7% опитаних (29,5% – не підтримують і 10,8% – важко відповісти).

Отже, бачимо, що корупція є болючою темою в Україні, а громадяни не особливо вірять у швидке розлучення з цією суспільною згубою. Принаймні не особливо розраховують у цьому плані на державні інституції.

І на закуску… Давайте поглянемо на наступні показники. На запитання «Чи доводилось Вам упродовж останнього року давати хабар?» 53,8% відповіли ствердно «так», а 40,5% – ствердно «ні». А на запитання «Чи готові Ви під тиском обставин давати хабар для того, щоб вирішити особисте питання?» респонденти подали такі відповіді: «Так» – 43,20%, «Ні» – 29,50%, «Важко відповісти» – 27,30%.

І що ж ми маємо? Ключові тези: корупція – зло; мало що змінилося; подолати важко; знаєм, де найбільше вимагають; самі готові дати…

Напрошується одне: кожен незалежно від соціального і майнового статусу повинен нарешті переосмислити роль суспільних змін, які відбуваються. Найперше – це зміни у свідомості, моралі, культурі. Без чіткої та принципової позиції кожного громадянина в Україні корупцію не здолати. То ж, тут далеко не будуть зайвими слова Тараса Шевченка: «Борітеся – поборете»!

Маріан ТОКАР, Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія»

Не довів походження майна – позбувся посад!

Ми-проти-корупції-Суспільні зміни, які відбуваються в наші дні, виносять на порядок денний ключове завдання кожного з нас – побороти це злоякісне явище в Українській державі! Вочевидь, без зміни власного ставлення до цієї згубної для цивілізованої спільноти «звички» нам ніколи не вирватися із лещат збіднілої самосвідомості, безкультурності та безпорадності.

Для роз’яснення проблеми пропонуємо текст звернення до громадян Відділу комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області і просимо висловлювати свою думку з цього приводу. Нижче в колонці на головній сторінці нашого сайту в рубриці “Віртуальна громадська думка” кожен із бажаючих може взяти участь у анонімному опитувані щодо корупції в Україні на сучасному етапі.

“Що є у власності чиновника і чи міг він це придбати за офіційні доходи – перевіряють органи ДФС, виконуючи Закон України «Про очищення влади». Зокрема, податкові інспекції проводять перевірки чиновників за місцем проживання особи, на підставі отриманого запиту про проведення перевірки та копії декларації державного службовця. З поміж усього іншого аналізується наявна інформація про доходи, з’ясовується джерела їх отримання, порівнюються відомості вказані в декларації та наявні в контролюючого органу, за час перебування особи на посадах тощо. Простіше кажучи, кожен чиновник зобов’язаний довести органу фіскальної служби достатність його офіційних доходів для придбання того чи іншого майна.

При проведенні перевірки використовується наявна в інформаційних ресурсах контролюючих органів податкова інформація, відомості з податкових декларацій платників податків та інша інформація, яка надійшла до контролюючих органів. Отримана та узагальнена податкова інформація порівнюється на предмет її достовірності з даними, вказаними в декларації. У випадку встановлення будь-яких розбіжностей державний службовець зобов’язаний надати вичерпне пояснення з обов’язковим поданням підтверджуючих документів, які свідчать про вартість майна і достатність офіційно отриманих доходів для його придбання.

У разі, якщо зафіксовано недостовірність відомостей щодо наявності майна чи недостатності доходів для його придбання, орган ДФС надсилає копію висновку про результати перевірки для офіційного оприлюднення на офіційному веб-сайті Мінюсту інформації про надходження такого висновку та внесення до Єдиного державного реєстру осіб, щодо яких застосовано положення Закону України «Про очищення влади». На підставі висновку про результати перевірки, яким встановлено недостовірність відомостей, керівник органу, який ініціював перевірку, звільняє таку особу із займаної посади. При цьому, в першу чергу перевірці підлягають ті посадові особи державних органів, від чистоти рядів яких і залежить можливість подолання корупції в нашій державі. Тому, пильна увага при проведенні люстраційних перевірок органами ДФС буде приділятися посадовим особам територіальних органів Мін’юсту, судів всіх рівнів, прокуратури, служби безпеки, міліції, митниці, а також власним працівникам. Звертаємо увагу громадськості, що відомості, які зазначив держслужбовець у своїй декларації відповідний державний орган, де працює чиновник, оприлюднює на своєму офіційному сайті.

Також, Порядком проведення люстраційних перевірок, затвердженим Міністерством фінансів України, передбачено, що інформація, яка надійшла від громадян, юридичних осіб, громадських організацій, є одним із джерел отримання інформації про майно посадових осіб, уповноважених на виконання функцій держави. Якщо ви виявили розбіжність чи володієте будь-якою іншою інформацією щодо майнового стану чиновника, який перевіряється повідомляйте податкову інспекцію за місцем проживання посадовця. Ваша інформація буде врахована при формуванні висновку”.

Відділ комунікацій Головного управління ДФС у Закарпатській області

ВИБОРИ – 2014: Ужгородці обиратимуть серед «двійників»

vyborАгенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія» днями провела опитування, метою якого було виявлення громадської думки щодо електоральних настроїв жителів Ужгорода, Чопа та Ужгородського району напередодні парламентських виборів.

З поміж іншої інформації громадяни мали можливість висловити свою позицію щодо ситуації навколо «клонування» кандидатів у одномандатному виборчому окрузі № 68. Як відомо, саме тут у бюлетені для голосування на виборах буде внесено декілька кандидатів із однаковим прізвищем (їх ще називають «двійниками»). Даючи відповідь на це запитання, 77, 4 % учасників опитування вважають цей факт свідомим спотворенням волевиявлення і витівкою опонентів, а 22,6 % – випадковістю.

Загалом участь у голосуванні на позачергових парламентських виборах збираються однозначно взяти 46,2%. 26,6 відсотків респондентів відповіли, що скоріше так, а 4,1% – скоріше ні. Ще 11,7% впевнено заявили, що не підуть на вибори, а 11,3% – ще не визначилися. Більшість респондентів обґрунтовують свій особистий вибір серед мажоритарників знанням кандидатом проблем регіону та можливістю їх вирішити (19,9 %). При цьому 10,5 % опитаних усе ж вибиратимуть за принципом «найменшого зла». На третій позиції рейтингу – діловитість людини, її професійні якості – 8,4 %. Свіже обличчя в політиці є визначальним орієнтиром для 7,4% опитаних.

До того ж переважна більшість громадян негативно ставиться до засилля візуальної реклами в такий важкий час для України і вважають це зайвою тратою коштів та аморальністю кандидатів у народні депутати. Дослідження Агенції «Карпатія» визначило й рейтинг персональних уподобань мешканців Ужгорода, Чопа та Ужгородського району. 

АДРС “Карпатія”

 

Ужгородці орієнтовані на Захід

natoАгенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія» провела опитування мешканців міста Ужгород з приводу сучасної ситуації в Україні. Поряд з іншими питаннями респондентам було запропоновано визначитися і з приводу діяльності нової влади, зовнішньополітичних пріоритетів держави, а також ставлення до військової підтримки Заходу. Опитуванням було охоплено різновікові групи жителів з рівномірним гендерним підходом. Продовження

Ужгородці готові захищати Україну

Відпочиваємо2Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія» провела опитування мешканців міста Ужгород з приводу сучасної ситуації в Україні. Поряд з іншими питаннями респондентам було запропоновано відповісти щодо готовності захищати Батьківщину, рівня патріотизму та ставлення до Росії. Опитуванням охоплені різновікові групи жителів з рівномірним гендерним підходом.

Відтак, ставлення до Російської Федерації у майже як 74% опитаних погіршилося, а у 3,7% – покращилося. У 22,5% респондентів думка про східного сусіда не змінилася.

Разом з тим, унаслідок останніх подій на сході та півдні України, бажання захищати Батьківщину виросло серед ужгородців. На запитання «Чи готові Ви, в разі потреби, захищати Україну?» 71,5% опитаних відповіли ствердно «так», неготові це робити – 14,5%, а ще 14% – не думали над цим.

Цікаво, що опитування показало значний ріст патріотизму серед українців. Так, 72% ужгородців впевнені у цьому. Натомість 14 відсотків респондентів вважають, що рівень патріотизму не виріс, а ще одній групі з такою ж кількістю опитаних досить важко відповісти на це запитання.

Дані опитування свідчать, що ужгородці боляче сприймають події на сході та півдні України і готові до захисту її територіальної цілісності.

Агенція досліджень «Карпатія»

Дискусія про захист інформаційного простору як складову національної безпеки України

Ks26 травня в Закарпатській облдержадміністрації за ініціативи Інституту політичної регіоналістики УжНУ та управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА відбувся «круглий стіл» на тему: «Захист інформаційного простору – складова національної безпеки України». Участь в актуальній дискусії взяли перший заступник голови Закарпатської ОДА Андрій Сербайло, начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Закарпатської облдержадміністрації Володимир Дупелич, директор Інституту політичної регіоналістики, професор кафедри політології і державного управління УжНУ Маріан Токар, доктор юридичних наук, головний консультант Інституту законодавства Верховної Ради України Олег Олійник, професори, доценти, декани УжНУ, головні редактори обласних друкованих й електронних видань та представники громадських організацій.

Продовження

Маріан Токар: «У політиці треба давати шанс людям нового покоління, нового типу мислення»

OLYMPUS DIGITAL CAMERAНа 23-му році незалежності в України почали нахабно відбирати частину її території. Загальна картина, ясна річ, є невтішною і тривожною, загрожує серйозними наслідками для суверенітету держави і життя її громадян. Попри те, що «штормить» поки що Крим і Схід України, осторонь подій не залишаються і західні регіони. Найважливіше питання сьогодні – як далеко зайде Росія у своїх імперських амбіціях та як її зупинити? Чимало роздумів викликають дії нової влади, реакція світу на українську ситуацію, а також підготовка до майбутніх президентських виборів в умовах кризової ситуації й практично воєнного стану. Тож про революційні події, можливості та реалії нашої держави, а також перспективи найзахіднішого регіону – у розмові з Маріаном Токарем, директором Науково-дослідного інституту політичної регіоналістики, кандидатом історичних наук, професором.

Продовження

85,5% городян пишаються тим, що вони є ужгородцями, а майже кожен десятий – мріє про вирішення проблеми із жебракуванням

УЖГОРОД  ОЧИМА  УЖГОРОДЦІВ

(громадська думка до 1120-ї річниці міста)

 Напередодні святкування 1120-ї річниці від заснування міста Ужгород серед його жителів комісією з питань збереження історичної спадщини та духовності Громадської ради при Закарпатській облдержадміністрації та Агенцією досліджень регіонального соціуму «Карпатія» було проведено соціологічне опитування. Метою акції було виявлення громадської думки щодо ставлення місцевих громадян до Ужгорода, його історії та сучасності. Беручи до уваги відповідну статеву, вікову та національну вибірку було опитано 600 місцевих жителів. Продовження

  • Сторінка 1 з 2
  • 1
  • 2
  • >