Переглядів: 624 | 11.07.2016 - 16:16

Відбувся третій семінар словацько-українського проекту InovEduc. Цього разу гостей приймали земплінські Михайлівці

лого2222Упродовж 4 – 8 липня 2016 року в м. Михайлівці Східної Словаччини проходив уже третій за планом міжнародний навчально-методичний семінар проекту «Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – InovEduc», який реалізується у партнерстві Центру європейської політики в Братиславі, Пан-європейського університету з Братислави та Агенції досліджень регіонального соціуму «Карпатія» з Ужгорода у рамках програми «SK08 Транскордонне співробітництво», яка фінансується Норвезьким фінансовим механізмом та урядом Словацької Республіки. Цього разу загальна тема семінару звучала «Традиції та народна культура».
20160705_085428 20160705_085436Програма заходу була насичена теоретичним і практичним змістом, де учасники використовували різноманітні навчально-методичні технології в контексті вдосконалення навчально-виховного процесу учнівської та студентської молоді, а також культурними експедиціями до м. Гуменне, м. Земплінські Гамри, с. Тополя, с. Руський Поток, де присутні мали можливість познайомитися із самобутньою культурою Земплінщини, промисловими та історико-культурними центрами регіону.

Проектна група українських та словацьких учителів познайомилася із професійними розвідками педагогів і науковців з Братислави (К. Сладек, Г. Тужинська, Л. Волянська, Я. Лацко), Пряшева (А. Бойкова, О. Мушинка), Львова (І. Бойко), а також мала можливість поділитися власним досвідом учителів Олени Ганич (Сторожниця), Вікторії Косач (Воловець), інших. Цікаво проходили дискусії та колективно-ігрові епізоди семінару.

20160707_091742 20160707_165445У роботі семінарів взяли участь переважно учителі загальноосвітніх навчальних закладів та методисти. Здійснено подальшу роботу з підготовки методичних розробок та робочих зошитів для учнів, обговорено рекомендації до виконання відповідних домашніх завдань. Продовження співпраці в розрізі завдань семінару заплановано на початок жовтня в Ужгороді.

Отже, третій семінар проекту у рамках програми «SK08 Транскордонне співробітництво» показав, що загалом InovEduc є сучасним і актуальним механізмом вдосконалення навчально-методичного процесу в обох сусідніх країнах і буде мати очевидні ефективні результати.

АДРС “Карпатія”