Переглядів: 678 | 20.03.2017 - 16:42

«Інноваційні методи навчання для підтримки партнерства – «InovEduc» поєднує в собі сучасну освіту та інформаційно-комунікаційні технології…

norway-grants-logo (1)ВСТУП

Проект «Інноваційні методи навчання для підтримки партнерства –  «InovEduc» поєднує в собі сучасну освіту та інформаційно-комунікаційні технології. Його мета полягає в тому, щоб поліпшити методи навчання по обидва боки кордону країн Словаччини – України. Завдяки посередництва новітніх методів 3D-контенту з використанням віртуальної та доповненої реальності, а також створенням інноваційними методами робочих зошитів для вчителів проект пропонує унікальний набір інструментів для навчання.

У рамках проекту були створені 3D-моделі 24 (14 в Словаччині і 10 з України) культурних, технічних та природних пам’яток і унікальне програмне забезпечення, завдяки яким 3D-моделі, включаючи додатковий текст і аудіо відображення інформації, є цінним продуктом для користувачів (в основному для учнів, студентів, учителів та викладачів, а також тих, хто цікавиться туристичною сферою і т.д.). Створений інтерактивний програмний інструмент слугує допомогою в навчанні і викладанні, що пов’язані з питаннями громадянського суспільства, спільної історії регіонів Східної Словаччини та Закарпаття, регіональної освіти, традиційних культур, географій, особливості спільного кордону і релігії. У проекті пройшли підготовку 20 викладачів, учителів і тренерів, котрі брали участь у розробці робочих методичних зошитів і в даний час виступають у якості послів сучасної освіти для словацьких та українських шкіл.

Вибрані об’єкти, які були оброблені у вигляді інтерактивних 3D-моделей, презентують основні визначні пам’ятки з точки зору їх географічної конфігурації і спільної історії. По обидва боки кордону були вибрані пари об’єктів, які мають подібний тип або аналогічну функцію. Результатами проекту ми намагаємося заохочувати користувачів програмного забезпечення фізично відвідати пам’ятки і інтерактивно обробляти об’єкти за допомогою різних додатків, наприклад, можливість демонтажу об’єкта у віртуальному просторі (церква в Шміговцях), можливість функції відображення об’єкта (млини в експозиції народної архітектури Вігорлат-музей в Гуменному), можливість показувати історичні події (руйнування залізничного віадука в Ганушовцях над Топльов) або демонструвати історичний розвиток будівництва об’єкта (замок Зборов, костьол у Великій Трні).

В рамках проекту InovEduc ми прагнемо усунути бар’єри між людьми, що живуть в прикордонних районах Словаччини та України, завдяки знанню спільної історії, традицій і розвитку в суспільстві.

«Інноваційні методи навчання для підтримки партнерства – «InovEduc» були реалізовані за підтримки Норвезьких фондів у рамках транскордонного співробітництва SK08. Бенефіціаром проекту (CBC01008) є Панєвропейський університет у Братиславі разом зі своїми фінансовими партнерами – Центром європейської політики в Братиславі та Громадською організацією «Агенція досліджень «Карпатія» в Ужгороді. Нефінансовими партнерами в проекті є Генеральне консульство в Ужгороді, Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти, Ужгородський національний університет, Євангелістська об’єднана школа в Пряшеві, Ужгородська лінгвістична гімназія імені Т.Г. Шевченка, Методичний та педагогічний центр в Братиславі, Інститут етнології САН, Братислава та IMSA Коледж Компані AS (Норвегія).

«Словаччина – Україна: співробітництво через кордони»

«Гранти ЕНР і Норвегії – Спільною працею до спільних цінностей»

 

Ідентифікація проекту:

Назва проекту: Інноваційні методи навчання для підтримки партнерства – «InovEduc»

Одержувач: Pan European University Н.О.

Фонд: Норвегія, Гранти

Программа, сфера: SK08 Транскордонне співробітництво

Проект ID: CBC01008

Загальні допустимі витрати проекту: 639 430, – EUR

Грант проекту 575 486, що – EUR (90% – кожна частина складається з вкладу фінансового механізму та вкладу державного бюджету в пропорції 85% / 15%)

Співфінансування проекту 63 944, – EUR (10% – власні кошти)

«Словаччина – Україна: співробітництво через кордони»

«Гранти ЕНР і Норвегії – Спільною працею до спільних цінностей»

 

Партнери проекту:

Центр європейської політики – Словаччина

ГО «Агенція досліджень «Карпатія», Ужгород – Україна

Генеральне консульство Словаччини в Ужгороді – Словаччина

Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти – Україна

Ужгородський національний університет – Україна

Євангелістська об’єднана школа в Пряшеві – Словаччина,

Ужгородська лінгвістична гімназія імені Т.Г. Шевченка – Україна,

Методичний та педагогічний центр в Братиславі – Словаччина,

Інститут етнології САН, Братислава – Словаччина,

IMSA Коледж Компані AS – Норвегія.