Переглядів: 578 | 25.04.2017 - 14:16

В Ужгороді відбулась заключна презентація словацько-українського проекту “InovEduc”

IMG_652024 квітня в Ужгородській лінгвістичній гімназії ім. Т.Г. Шевченка відбулась презентація результатів проекту “Інноваційні методи в освіті для підтримки партнерства – “InovEduc”, який здійснювався за підтримки благодійного механізму Норвезьких фондів, що залучив до партнерства Уряд Словацької республіки, Панєвропейський університет в Братиславі, громадські організації “Центр європейської політики (Братислава) і “Агенцію досліджень регіонального соціуму “Карпатія (Ужгород), Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти, Лінгвістичну гімназію імені Т.Г.Шевченка Ужгородської міської ради та ін.

IMG_6533Проект здійснювався впродовж 2015 – 2017 років і мав на меті інноваційне вдосконалення навчального процесу в школах і гімназіях Словаччини та Закарпатської області. З цією метою до проекту було залучено 20 педагогів (10 з України і 10 зі Словаччини), експертів інформаційних технологій, громадських активістів тощо.

IMG_6518За словами заступника мера міста Ужгород Олександра Білака, який виголосив промову на відкритті заходу саме “завдяки цим проектам разом із нашими словацькими друзями і колегами ми маємо можливості не тільки розвивати наші двосторонні відносини, а й знаходити можливості для впровадження інноваційних проектів, розробляти нові продукти, які будуть цікавими не лише для наших вчителів, викладачів, а й школярів, студентів, усіх тих, хто бажає розвивати свої навики, уміння. І звичайно, переймати той досвід, який уже є у країнах Європейського Союзу”. Службовець також зазначив: “Мені дуже приємно відвідувати черговий захід у партнерстві з нашими словацькими друзями, – сказав у своєму вітальному слові заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак. – У цьому році завершується багато проектів саме за програмою Норвезького фінансового механізму, і під час нещодавньої зустрічі міського голови Богдана Андріїва та Генерального консула Словацької Республіки в Ужгороді Янки Буріанової, було прохання з нашої сторони, щоб вона і надалі підтримувала нас у новому Норвезькому фінансовому програмному періоді, який починається з 2018 року”.

IMG_6548Завдяки розробленим інноваційним методам ініційовано використання в навчальному процесі 3D-моделей пам’яток культури та природи Східної Словаччини та Закарпаття. Є у проекті і 3D-моделі пам’яток міста над Ужем – Ужгородського замку, Горянської ротонди, єврейського кладовища. Із інших відомих об”єктів із Закарпаття в новинці є Невицький замок, Лемківська садиба, Лисичівська кузня, дерев”яні храми Кострино і Данилово, Середнянські винні підвали, Долина нарцисів. На новому сайті InovEduc будуть презентовані найновіші продукти (крім названих моделей ще і методичні зошити).
Здобутим досвідом під час презентації перед переважно педагогічною аудиторією поділилися організатори заходу зі Словаччини та України, а також педагоги, які брали в проекті безпосередню участь. Останні отримали сертифікати учасника проекту з рук представників організацій-співпартнерів.

 

Інформацію подано за повідомленням офіційної сторінки Ужгородської міської ради 

Фото надані Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти