Переглядів: 545 | 01.10.2017 - 13:41

В Ужгороді відбувся другий семінар проекту з протидії етнічній дискримінації та антисемітизму…

000130 вересня в Ужгороді пройшов другий семінар «STOP дезінформації! Протидія етнічній дискримінації та антисемітизму в громадянському суспільстві», який є змістовною частиною проекту «Боротьба з етнічною дискримінацією та антисемітизмом в Закарпатті», що здійснюється громадською організацією «Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

яУ дні святкування професійного свята працівників освіти участь у роботі семінару взяла традиційна цільова група вчителів, вихователів і студентів із різних районів Закарпатської області. Тренери та проект-команда працювали з практичними завданнями, провадили дискусію з актуальних питань розвитку українського суспільства, засад громадянського суспільства, його громадянських цінностей, громадянської освіти і виховання, місця етнічного фактору та міжнаціональних відносин в регіоні. Зокрема, обговорювалися питання етнотолерантності, мови ворожнечі, причин і наслідків ксенофобної та антисемітської риторики, протидії дезінформації щодо етнічної дискримінації та антисемітизму у ЗМІ.

IMG_0428Остання проблема викликала жваву дискусію серед учасників заходу. Педагоги висловили глибоку стурбованість нетолерантними по відношенню до представників національних меншин матеріалами деяких засобів масової інформації в регіоні та їх відповідного впливу на свідомість молодого покоління. Під час заняття учасниками було обговорено чимало дискусійних проблем сучасного полікультурного регіонального соціуму, значна відповідальність у яких покладена на фаховий потенціал освітньо-виховних працівників Закарпаття.

IMG_0474Безпосередньо проект-команда працювала над комплексними питаннями громадянської освіти як засобу протидії мові ворожнечі у регіональному громадянському суспільстві, формування громадянських компетентностей молоді в контексті розбудови толерантних відносин у суспільстві, ксенофобної та антисемітської риторики, що руйнує толерантний базис громадянського суспільства.

IMG_0509На завершення учасники семінару зійшлися на думці нагальної необхідності активної співпраці представників громадянського суспільства і державної влади в напрямку протидії етнічній дискримінації та антисемітизму, а також відповідальному контролю за дотриманням принципів етнічної толерантності в засобах масової інформації та громадських і державних інститутах.

IMG_0532Закарпаття, яке має хороші історичні традиції функціонування толерантного громадянського суспільства, сьогодні як ніколи потребує громадянського єднання, міжнаціональної злагоди та розуміння всіма жителями своєї громадянськості. Адже тільки толерантне суспільство забезпечує мирне співіснування всіх національностей, що проживають в регіоні.

Таким чином, проект набирає обертів і попереду на учасників чекають подальші цікаві зустрічі та заходи.

Маріан ТОКАР, голова ГО Агенція досліджень «Карпатія»