Переглядів: 435 | 29.10.2017 - 12:23
IMG_0895

Проект протидії етнічній дискримінації та антисемітизму в Закарпатті триває: відбувся третій семінар

328 жовтня в Ужгороді відбувся черговий семінар, який здійснюється в рамках проекту «Боротьба з етнічною дискримінацією та антисемітизмом в Закарпатті» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Цього разу, представники ГО «Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія», ГО «Освіта майбутнього», Інфоклубу «Політична Просвіта» при «Карпатії», Головного управління міграційної служби України в Закарпатській області, Ужгородського національного університету присвятили увагу педагогів і студентів проблемам правової протидії етнічній дискримінації та антисемітизму.

2Креативна команда тренерів та експертів проекту спробувала охопити і висвітлити низку питань, з якими чи не щодня зіштовхуються учасники семінару – представники педагогічної спільноти, студентство, зокрема, студентська молодь зарубіжних країн. До обговорення, крім учасників семінару, були запрошені кандидат юридичних наук ДВНЗ «УжНУ» Ольга Котляр, представник Головного управління Державної міграційної служби України в Закарпатській області Вікторія Ковач та активіст УМГО «Єдине студентство» Ладислав Помпель.IMG_0942

IMG_0881Семінар «STOP дезінформації! Правова протидія етнічній дискримінації та антисемітизму» мав на меті сприяти усвідомленню, що кожна людина являє собою цілий світ, має неповторну індивідуальність, а глобальна соціалізація, яка впливає на ідентичність кожного, не позбавляє учасника суспільного життя єдності в полікультурному середовищі, а навпаки – сприяє правовому захисту. Учасники говорили також про проблеми біженців, групу шукачів захисту,  внутрішньо переміщених осіб та надання їм правової допомоги. Зацікавлення викликали й питання як запобігти етнічній дискримінації через застосування міжнародно-правових засобів та норм національного законодавства в Україні, правові механізми протидії етнічній дискримінації та антисемітизму на регіональному рівні, політико-правові засади багатоетнічності сучасних держав.

IMG_0913Практична частина семінару пройшла у жвавій дискусії та обговоренні. Учасники розглянули ситуації, подані тренерами. та намагалися знайти вирішення проблеми, використовуючи подані у роздатковому матеріалі варіанти. Відрадно, що команди змогли прийти до спільного рішення, аргументувати та підтвердити свої позиції та думки щодо правового поля проблеми.

5Більшість учасників семінару – педагоги, головне завдання яких створювати доброзичливу атмосферу в колективах, де кожен буде відчувати себе безпечно і впевнено, щоб відкрито обговорювати вразливі питання, пов’язані з етномозаїкою середовища. Це стосується як учнівської, студентської молоді, так і професійних колективів, де важливим є уміння впізнавати і унеможливлювати випадки проявів етнічної дискримінації та антисемітизму, у тому числі ненавмисно, несвідомо, через незнання відповідних правових механізмів.

IMG_0934У результаті, учасники семінару дійшли висновку, що сьогодні в Україні, й зокрема в Закарпатті, як ніколи потрібна широка інформаційно-просвітницька кампанія з метою роз’яснення правових засад міжнаціонального та міжетнічного співіснування, що унеможливить виникнення конфліктів та провокаційної етнодискримінаційної риторики. Останні події, пов’язані з резонансом навколо прийнятого в Україні освітнього закону зайвий раз це доводять.

Інфоклуб «Політична Просвіта»