Переглядів: 537 | 02.11.2017 - 20:33

Агенція досліджень «Карпатія»: п”ятирічний досвід громадської діяльності (2012 – 2017)

20229213_1508528535871486_9098602603655896_nГромадська організація «Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія» святкує свій перший маленький ювілей – 5 років. За цей час зроблено чимало цікавих та потрібних для Закарпаття справ. Вони стосувалися переважно вияснення та публічного обговорення громадської думки закарпатців щодо різноманітних буденних проблем сучасності, видання наукової та популярної літератури, переведення стародрукованих видань (збірники, книжки, газети, журнали) в цифрову форму, участі у міжнародних та українських грантах.

 

18157787_1426649287392745_8125753058712316816_n«Карпатія» була створена в Ужгороді 2 листопада 2012 року. Назва громадської організації визріла практично відразу й жодних дискусій не викликала, оскільки хотілося створити упізнаваний, з регіональною ідентифікацією, бренд. Упевнений, що це вдалося!

Одним із пріоритетних завдань тогочасної діяльності, про що профіксували у статуті організації, було проведення соціологічних досліджень, моніторинг актуальних українських, регіональних та міжрегіональних проблем розвитку, здійснення наукових, громадських контактів і спільних проектів із науково-дослідними, громадськими та просвітніми закладами України й зарубіжних країн тощо.

БРОШЗокрема, Агенція досліджень «Карпатія» провела низку соціологічних опитувань, анкетувань, інших методів політичних досліджень з метою виявлення громадської думки з питань суспільної життєдіяльності, історичної пам’яті, культурних пам’яток, патріотизму, громадянськості, формування громадянського суспільства, політичної культури та ментальності виборця в поліетнічному регіоні, боротьби з корупцією, моніторингу освітньо-виховних проблем, рейтинговості політичних партій та політичних лідерів у регіоні.

ПР УЖГАгенція проводить і видавничу діяльність. Її творіння схвально зустрінуті читачами. Серед них туристичний путівник «Прогулянка Ужгородом», науково-популярне видання «Закарпаття в незалежній Україні», інформаційне видання «ЗD моделі об’єктів у проекті ІnovEduc» та «робочі методичні зошити…». Два останні видання – плід співпраці з колегами з Центру європейської політики (Братислава) та закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти (Ужгород).

УКРАгенція патронує й видавничу серію «Studia Regionalistica», що виходить у світ спільно з Науково-дослідним інститутом політичної регіоналістики при Ужгородському національному університеті.

IKSZ_AkciaАгенцією було ініційовано акцію «Історико-культурна спадщина Закарпаття», яка має на меті пропаганду оригінальних видань минулого, що вперше робить їх доступними фактично в повному обсязі для широкого загалу. Кінцевий результат адресований як кваліфікованим читачам, науковцям, дослідникам історії, освіти, журналістики, письменства, видавничої справи, так і студентській та іншій молоді. На інформаційно-просвітницькому сайті «заКарпатія» розміщено цікаві й унікальні видання 100-річної давності, які отримали нове дихання завдяки роботі «Карпатії».

СРНа сайті також міститься й інша просвітницька, історико-культурна інформація про Закарпаття. Тут є і «Електронна бібліотека Закарпаття». Редакція запрошує до співпраці різних авторів.

При організації створено Інфоклуб “Політична Просвіта”, який намагається поширювати інформацію виховного та повчального характеру.

Агенція досліджень «Карпатія» співпрацює з багатьма науково-дослідними та громадськими організаціями регіону, України та закордоння. Це стосується й участі у міжнародних та українських грантах. Сподіваємося, що ця робота продовжиться і матиме хороші кінцеві результати.

Маріан ТОКАР, голова ГО Агенція досліджень «Карпатія»