У наш час значна кількість цінних друкованих джерел, серед яких періодичні, науково-популярні, культурно-просвітні та інші видання, що виходили в світ у Закарпатті в ХІХ – першій половині ХХ століть, є невідомими не тільки для масового читача, а й для фахівців.
Недоступність оригінальних джерел для сучасників суттєво звужує можливість передачі молодому поколінню кращих зразків історико-культурної спадщини Закарпаття, позбавляє презентувати на високому рівні культурні здобутки народів, які тут проживають. Крім того, ця проблема є маловивченою й фактично невідомою для широкого загалу не тільки в нашому краї, а й в Україні, суміжних регіонах сусідніх держав.
Закликаємо Вас приєднатися до акції пропаганди оригінальних видань минулого, що вперше зробить їх доступними фактично в повному обсязі для широкого загалу. Кінцевий результат буде адресований і як кваліфікованим читачам, науковцям, дослідникам історії, освіти, журналістики, письменства, видавничої справи, так і студентській та іншій молоді.
Здійснення цієї благородної місії дозволить читачам не лише доступно ознайомитися з оригінальним текстом, а й опрацьовувати джерело для подальших студій, порівнювати змістовне наповнення тексту з історичним ходом подій в розвитку Закарпаття.
Відтворені матеріали в електронному форматі на нашому Інтернет-порталі будуть збережені й доступні для сучасного й майбутніх поколінь.
Наша спільна робота приверне увагу сучасників до маловідомих сторінок багатогранного життя Закарпаття, поверне із забуття десятки відомих і несправедливо забутих імен сподвижників громадсько-політичного, господарсько-економічного, релігійно-духовного, культурно-освітнього, журналістського й видавничого життя Закарпатського регіону.
Запрошуємо Вас підтримати цю благородну акцію, стати її учасником і вписати своє ім’я у когорту захисників історико-культурної спадщини Закарпаття!
Якщо у Вас збереглися цікаві видання, фото, документи, то ми маємо можливість технічно опрацювати й поповнити культурну скарбницю краян! Всі оригінали будуть повернуті власникам.
Звертаємось також до меценатів та цінителів рідної культури з проханням підтримати матеріально наші намагання зберегти друковані зразки минувшини від забуття!
Наші контакти:
Агенція досліджень регіонального соціуму «КАРПАТІЯ» (Україна, Ужгород),
The Agency of Regional Society Research «Carpathia» (Ukraine, Uzhhorod):
моб.тел. / mob.tel.: +380668747523, +380505049647 e-mail: carpatia.doslid@gmail.com, karpatia.za@ukr.net
З повагою до Вас і надією на співпрацю з благородною метою
Маріан Токар, доктор філософії в галузі історії,
голова ГО «Агенція досліджень регіонального соціуму «Карпатія»